NOVÉ #SKOLYLIBEREC - CO PŘINÁŠEJÍ?

01.10.2023

Nový školský rozcestník #SKOLYLIBEREC je tu! Naší ambicí je nabídnout veřejnosti na jednom místě všechna podstatná data týkající se libereckých mateřských a základních škol, zřizovaných statutárním městem Liberec. A zjednodušit tak nejen orientaci ve školské problematice rodičům i ostatním zájemcům o vzdělávání, ale - obrazně řečeno - snížit i počet virtuálních kroků, jak se ke kýženým datům dostat.

Z nového rozcestníku tak mohou zájemci třeba přejít rovnou k aktuálnímu seznamu MŠ či ZŠ s aktivními prokliky na jejich webové stránky. To bylo až dosud možné jen z univerzální domény liberec.cz, kde jsou ale tato data skryta až v sekci třetí úrovně, pokud je vůbec někdo objeví. Stejně tak je to se zápisy - už několik let rezort školství provozuje skvělé zápisové portály pro MŠ i ZŠ, každý z nich ale má svou vlastní doménu a cesta na portály vede - pokud rodiče (či novináři) adresu neznají zpaměti - opět z webových stránek města ze sekce třetí úrovně. Na novém rozcestníku #SKOLYLIBEREC přitom stačí jediný klik.

A můžeme pokračovat dál? Znáte školní magazín Devadesátka? Vydáváme ho 4x ročně od podzimu 2016, jeho obsahem jsou články z aktivit jednotlivých základních škol, přičemž řadu příspěvků píší samy děti. A je velká škoda, že magazín si zatím patrně nenašel větší skupinu čtenářů. Přitom dětí ve školách máme přes 9000 - odtud stačí jen spočítat, kolik to dělá rodičů, prarodičů atd.

Stejně tak preventivní projekt Princezna Julie, který je další z aktivit proti šíření šikany v našich ZŠ a který zahrnuje například pravidelná školení preventistů, finanční podporu na nákup preventivních programů či vlastní tiskoviny (např. leták s radami pro žáky i jejich rodiče). A konečně analýzy, data, dotazníky! V oblasti školství každoročně publikujeme celou řadu unikátních dat, která přitom dokážeme veřejnosti zprostředkovat jen obtížně (ruku na srdce, lidi bohužel zajímá spíš rozkopaná silnice než vzdělávání). Školní šanon - opět dosažitelný jediným kliknutím - tato data nabízí tím nejpohodlnějším způsobem, takže volba už je jen na čtenářích.

Na titulní straně rozcestníku #SKOLYLIBEREC také shrnujeme nejnovější aktuality z libereckého vzdělávání a rovněž ty nejzákladnější dotazy (a odpovědi), které mohou čtenáře zajímat (v sekci Školník Eda odpovídá).